Příspěvky rodičů

 • 19. 4. 2021

Dobrý den paní ředitelko.
Chtěla bych moc poděkovat a pochválit za profesionální a zároveň svěží a milý přístup paní učitelky Ondrejcsikové. Kájík umí plno básniček s pruřezovými tématy přírodovědy, pohádek, matematiky a poznání světa kolem. Skvěle se nám pracuje i v grafomotorice a základech psaní a počítání. Velmi hravou metodou paní učitelka děti v grafomotorice zaběhla, postupné osvojování správného uchopu při psaní. Dále děti vede moc hezky k samostatné činnosti ve vyrábění výtvarných úkolů i jiných projektech a poznávání světa kolem a povídání si o tom. Kdybych měla vypisovat, co všechno děti již naučila dál, byl by to dlouhý vzkaz, ale chtěla bych vyzdvihnout její nadšení s dětmi pracovat a radost z toho, co už děti umí a to děti velice motivuje. Dále chci moc poděkovat v aktuální "kovidové" situaci, že děti byly stále vzdělávani online velmi mile a zároveň efektivně a že se dokáže vypořádat pozitivně s každou situací a tím pomáhá překonat strach dětí či stres. Doma již navazujeme, co Kájík zná z vaší školy a je toho opravdu hodně, co už teď umí. Také moc děkujeme paní asistence Hnízdilové za skvělé výtvarné úkoly a jak dětem pomáhá. Děkujeme, jak paní učitelka vede děti k tomu, aby v 1.třídě neměly velký strach a těšili se z nových věcí, které se budou moci naučit, umět, poznat, vytvořit atd.
Moc a moc děkujeme. Ederovi


 • 3.10. 2020

Vážená paní ředitelko, rádi bychom Vám poděkovali za úžasnou práci, během přípravných ročníků našich dvou synů Miroslava a Tomáše Říhových, které jsme měli oba u p učitelky. Ondrejcsikové.
Musíme vyzdvihnout naprostou profesionalitu p. učitelky, se kterou přistupovala k našim dětem. Díky její laskavosti, přísnosti a spravedlivosti, odcházeli naše děti do prvních tříd dokonale připravené a s velikým, radostným očekáváním, z jejich nového školního života. Chci poděkovat paní učitelce, všem asistentkám a vychovatelkám za jejich přístup i k nám, rodičům. Jejich trpělivost o ochota nám pomoci při plnění předškolní přípravy, společně s rychlým předáváním informací, umožnily výbornou spolupráci rodičů se školou. Všichni zaměstnanci školy odváděli, po celou dobu, naprosto skvělou práci a věřím, že právě díky nim budou naše děti vzpomínat na svá předškolní léta s láskou. Přejeme Vám a všem zaměstnancům školy dlouhá léta, plná pracovních úspěchů a mnoho spokojených žáků.

S poděkováním
V. Sládek a J. Říhová


 • 17. 9. 2020

Vážená paní ředitelko Mgr. Martina Kheilová


Rádi bychom Vám vyjádřili poděkování a úctu za práci Vašich pracovníků, kteří zajišťují výchovu dětí , kteří navštěvují vaší školu. Máme u Vás dcerku v nultém ročníku o paní učitelky Ondrejčíkové a jsme v údivu jak si naše dcera Karla Martínková oblíbila docházku do školy, je úžasné jaké dělá za tak krátkou dobu pokroky . Oblíbila si paní učitelku a tak ráda chodí do školy , že je zklamaná ,že v sobotu a neděli má zůstat doma. To je úžasné, proto bychom Vám rádi poděkovali za to co pro ni, ale i pro ostatní děti děláte.

S pozdravem Jan a Lenka Martínkovi


 • 19. 6. 2019

Vážená paní ředitelko,

rádi bychom poděkovali za uplynulý školní rok. Velké poděkování patří paní učitelce Janě Králové, která se synem Alešem dělá neuvěřitelné pokroky a jen my rodiče víme, jak je to s ním někdy těžké. Jsme rádi i za to, jak paní učitelka komunikuje s námi rodiči. Další obrovské poděkování letí dvěma výborným a nesmírně obětavým asistentkám Janičce a Lidušce, které mají se synem hodně práce a my si toho velmi vážíme. Dále chceme moc poděkovat paní vychovatelce Soně Kodajkové, které má pro děti vždy dost energie a je neuvěřitelně pohodová a usměvavá. A nesmíme zapomenout poděkovat také panu školníkovi Skopalovi, který to s námi táhne již třetím rokem a neúnavně nám pomáhá s přesunem syna

:) Děkujeme a přejeme všem krásné léto


 • 14. 6. 2018

Paní ředitelko,
chtěla bych vám tímto sdělit, že jsem velmi spokojena s průběhem vzdělávání dcery Emmičky Maršálkové, která navštěvuje 4. ročník ZŠ Svahová.
Po počátečních peripetiích jsme ve 3.třídě zakotvily u paní učitelky Králové. Spolupráce nejen s dítětem, ale i s námi rodiči na maximální úrovni po celé dva uplynulé roky. Aktivní zájem kantora o vzdělávání (se stále novými způsoby a možnostmi, včetně vlastní tvorby edukativních pomůcek šitých na míru dceři) dítěte s mentálním postižením se speciálními vdělávacími potřebami je v tomto případě pro mě, jako rodiče, dar z nebes :).
Poděkování za specifické rozvíjení dovedností dcery ve všech směrech, které jí v budoucnu pomohou zvládat běžný a doufám i samostatný život, patří samozřejmě i našim obětavým asistentkám Katce a Lidušce, které mají s našimi dětmi opravdu hodně práce a také naší družinářce Soně Kodajkové, která je s dětmi neuvěřitelně kreativní a pravděpodobně má patent na perpetum mobile, co se týče životní energie.
V neposlední řadě díky paní Mgr. Pavláskové za vedení školy.

Přeji vám pěkný den a krásné léto.

Sochnová Berenika


 • 27. 2. 2018


Vážení učitelé, ředitelé, speciální pedagogové,
Touto cestou bychom vám chtěli poděkovat, za práci, kterou děláte pro naše děti (určitě teď vyjadřuji názor více rodičů).
Našemu synovi byla diagnostikována řečová dysfázie, lehká hyperaktivita a zkřížená lateralita.
Po prvním pololetí přípravné třídy, pod vedením paní učitelky D. Ondrecsikové a jejích kolegů,
udělal syn obrovský pokrok!!! Dokáže samostatně pracovat, zlepšil koncentraci, grafomotoriku, poslouchá čtený text (do té doby byl schopen se soustředit pouze na video, a to ne na dlouho), velmi se zlepšil mluvený projev.
Jsme si jisti, že s tím to přístupem, bude připraven k nástupu do první třídy základní školy.
Všem, opravdu všem i bezproblémovým, dětem bychom přípravou třídu v ZŠ Svahová vřele doporučily!
Děkujeme za vaši práci!
Ivančákovi


 • 29. 6. 2017

Zdravím všechny co se starají o chod ZŠ Svahová

První školní rok mé dcery Alicie ve Vaší škole se chýlí ke konci a já bych touto cestou chtěla velmi poděkovat- především paní učitelce Mgr.Králové,u které je Ali ve třídě a pak samozřejmě i asistentkám-všichni za mě mají svatozář nad hlavou:)

Ali k Vám přešla ze ZŠ Chodov,kde jsme byli též spokojeni,ale organizační změny a setkání s paní zástupkyní Pavláskovou nás dovedlo k Vám.Pro Ali změna,tak jsme čekali jak se s tím popasuje.Již v prvních týdnech,kdy se Ali vyloženě vesele hnala do školy(a žene dodnes:)) nám bylo jasné,že nemusíme mít žádných pochyb,že by si na nové prostředí a lidi nezvykla.Týká se to samozřejmě i družiny,kde je Ali naprosto spokojená a když ji vyzvedávám-pokaždé vychechtaná.Co víc si u takového dítěte přát-z vesela do školy,z vesela ze školy.Nesmíme opomenout,že vidíme i pokroky, jaké Ali udělala a stále dělá.Pro nás rodiče dítěte s postižením je to výhra.Doufáme a přejeme aby to tak zůstalo i na dále.

S pozdravem rodina Čáslavských


 • 19. 5. 2017

Vážená paní ředitelko,

máme syna Aleše u Vás ve škole Svahová, jedná se o speciální třídu S1. A jelikož se náš první školní rok pomalu blíží ke konci, ráda bych Vám dala zpětnou vazbu.
Nástup do první třídy jsme doma velmi prožívali a mohu i přiznat, že jsme se ho poměrně obávali, byla to pro nás obrovská změna po třech letech v běžné mateřské školce.

Máme toho se synem po zdravotní stránce už spoustu za sebou a většinou to jsou věci, na které člověk nevzpomíná rád. Od začátku s ním ale velmi intenzivně pracujeme za pomoci odborníků jako je Speciálně pedagogické centrum, logopedie, fyzioterapie, máme spoustu pomůcek, některé si sami vyrábíme a je to z naší strany opravdu o každodenní práci s ním. Asi nejvíce jsme se obávali toho, že vzhledem k tomu, že syn nemluví, nebude zvládat komunikaci ve škole a nebude mít šanci ukázat, co všechno se již naučil a že i přes absenci řeči zvládá spoustu věcí.
Nyní již mohu napsat, že naše obavy byly naprosto zbytečné. Paní učitelka Mgr. Jana Králová je nejen zkušený odborník, kterého si velmi vážíme, ale především je to výborná paní učitelka, která svou práci dělá poctivě a srdcem. Již dnes můžeme říct, že se synem udělala obrovský pokrok a my jsme nadšení, že zase posunujeme jeho hranice a za to jí velmi děkujeme. Veliké poděkování je také oběma asistentkám pedagoga paní Dyndové a paní Kroupové, které tvoří s paní učitelkou skvělý tým a navíc o děti krásně a vzorně pečují. Aleš si poměrně těžce zvyká na nové lidi, ale paní asistentku Dyndovou má tak rád a tolik se na ní vždy těší, že jsme v něco takového ani nedoufali. Na školu pak navazuje družina, kde nemůžeme opět jinak než děkovat oběma výborným asistentkám a vždy usměvavé paní vychovatelce. O tom, že pro děti fungují na více než 100% svědčí i fakt, že se dětem vůbec nechce domů.

Všeho si velmi vážíme a věřte, že pro nás je největší dar, že v tomto ohledu můžeme se synem navzdory všem hendikepům fungovat téměř jako normální rodina a rozhodně to nebereme jako samozřejmost. Pevně věříme a těšíme se, že tato krásná spolupráce s naší paní učitelkou a asistentkami bude pokračovat i v dalším školním roce.

Děkujeme Vám

Zbíralovi


 • 25. 4. 2017

Vážená paní ředitelko a paní zástupkyně,
rádi bychom se připojili ke všem spokojeným rodičům a poděkovali paní třídní učitelce Daně Ondrejcsikové, která učí naše dva syny v přípravném ročníku. Kluci chodí do školy s radostí a každý den nám vypráví o nových zážitcích a poznatcích. Oba se toho mnoho naučili a jsou výborně připraveni na první třídu. Rádi bychom také poděkovali paní Barvířové, Kořánové a ostatním paním vychovatelkám za jejich skvělou práci s dětmi v družině. Moc si ceníme podporování rozvoje samostatnosti, všech akcí, které vaše škola pro žáky připravuje a přátelské atmosféry, která vládne v celé škole.
Děkujeme.
Kamila a Peter Bradley


 • 26. 2. 2017

Základní škola a střední škola Karlovy Vary, příspěvková organizace
se sídlem: Vančurova 83/2, 360 17, Karlovy Vary

K rukám ředitelky příspěvkové organizace paní Mgr. M. Kheilové
Vážení pedagogové ZŠ Karlovy Vary, Svahová ul., třída PTD, touto cestou by jsem velice ráda poděkovala za svého syna VAŠÍKA. Za péči a trpělivost u mého syna, který se dostal do rukou zkušených pedagogů. V březnu 2017 to bude rok, kdy jsem svého syna předávala do této školy jako nemluvícího, zakřiknutého a vystrašeného. Rok se s rokem sešel a můj syn nyní mluví, spolupracuje s učitelkou, v dětském kolektivu je jako ryba ve vodě a těší se do školy. Je neuvěřitelné, jak tito odborníci ve své profesi jsou empatičtí, velice milující děti a mají bezednou nůší trpělivosti. Ptám se: "Jak dokážou za jeden rok zakřiknuté "nemocné" dítě takhle neuvěřitelně změnit???" Samozřejmě v očích rodiče je to úžasné.
Odborníci (učitelé školy) ví, kde jsou nedostatky a jiné věci, na které je třeba se zaměřit, tak aby děti mohly pokračovat dál ve svém vzdělávání. Vím, že je to běh na dlouhou trať, ale přesto milující, normální, soudný člověk, který se nad tím svým dítkem zamyslí, tak by měl dle mého názoru složit velikou poklonu všem: "Vedení školy, vyučujícím pedagogům, třídním učitelům a zajisté vychovatelkám a vůbec všem ostatním, kteří se podíleli na změně mého syna."
Já za svého syna VAŠÍKA vážně skládám poklonu nad jejich prací a velice si této péče a práce vážím. Poklonu skládám jeho třídní učitelce paní Radmile Hrickové, dále paní vychovatelce paní Hertě Kořánové, samozřejmě paní asistentce pedagoga v PTD Ireně Hublové, dále pak i vedení školy ve Svahové ulici Mgr. Pavláskové, neposledně i paní Mgr. Hauerové na logopedii. Celému týmu, který se o mého syna stará a nejen o něj, ale i o ostatní děti s malými i většími handikepy.
Domnívám se, že za vším stojí tým vystudovaných odborníků, specialistů, ale také lidí, kteří mají k práci vztah a je to i jejich srdeční záležitost. Tak to cítím JÁ. Jinak by za nimi nebyl vidět takový pokrok, jaký udělal můj syn. Je to tým na svém místě.

Závěrem:
Vážená paní ředitelko,
myslím, že můžete být nadmíru nejen spokojená, ale i pyšná na Vaše zaměstnance.
Jsou to profesionálové na svém místě.
V Karlových Varech 02.02.2017

Vaňásková Petra –Vašíkovo matka
Karlovy Vary
Přeji nekonečné množství úspěchu. Vím, že mnohdy je to velmi těžké.


 • 28. 6. 2016

Vážená paní ředitelko, paní zástupkyně, paní učitelky a vychovatelky. V září jsme s chvěním v srdci a očekáváním nastupovali do přípravné třídy k paní učitelce Černé. Nevěděla jsem, jak syn bude zvládat ranní vstávání a dojíždění z Lokte, ale musím říct, že jsem byla unešená. Syn v září brečel pokaždé, když do školičky nešel, tedy i o víkendu a to vstával každý všední den ve čtvrt na šest ráno, a ve školičce i v družině se mu celý školní rok líbilo. Za 10 měsíců se z něj stal úplně jiný človíček, který udělal mílové kroky. Dnes jsme u Vás naposledy a tak bychom Vám já, můj manžel i můj syn, chtěli vyjádřit obrovské poděkování. Sama jsem ve školství působila a musím uznat, že jste bezvadný tým, plný profesionálů, který připravil mého syna na vstup do té opravdové školy. Přeji Vám krásné prázdniny a mnoho krásných dní v dalším školním roce. Martina Brožová • 21. 9. 2015

Dobrý den

Chtěla bych tímto poděkovat paní učitelce Daně Ondrejcsikové za přípravu na 1.třídu.. Mého syna Viktora Freunda !Díky ní vše zvláda bez problému a zbytečného stresu.Do přípravky chodil moc rád!Ještě jednou děkuji.

Nikol Nováková


 • 2. 9. 2015

Vážení - a dovolte mi to oslovení – přátelé,
staré pořekadlo říká, že když člověk cítí, že ho něco bolí, ví, že je živ. Měla bych asi napsat kritiku, aby vás to posunulo dál – je ale vůbec kam?
Moje Natálka byla holčička z přípravné třídy paní učitelky Bašové a paní družinářky Kořánové školního roku 2014-2015. Milovala obě, včetně paní asistentky Darinky Filové. Paní učitelka pro ni byla krásná Barbie a u paní družinářky chtěla bydlet – prý aspoň na jednu noc  a když to nešlo, postačil pocit, že vedle ní může sedět na obědě v jídelně. Natálku vnímáme jako dítko šikovné a bystré, nicméně náročné na pozornost a ve školce na její rozvoj nebyl při 35ti dětech prostor, někdy asi ani nálada. Systém přípravky a milý personál byli pro nás balzámem a já jsem ráda, že jsem se pro přípravnou třídu rozhodla. Nikdy jsem neřešila nechuť Natálky jít ráno do školy, aktivity školy a družiny byly tak skvěle připraveny, že dcerka odmítala hlavní kroužky, které jsme jí s manželem zaplatili. Znala jsem většinu Natálčiných spolužáků a tak jsem sledovala nejen posun "své krve", ale i práci celé třídy. Byli čím dál úžasnější a za to vám všem patří velký dík – a to nejen shora jmenovaným, ale celému týmu této školy počínaje panem školníkem, přes úžasný tým družinářek, učitelek, asistentek i vedení a konče paní uklizečkou. Je až s podivem, jak u vás vše do sebe zapadá, kolik aktivit dokážete pro děti vymyslet a udělat – a myslím, že někdy to finančně není jednoduché. Na ZŠ od vás odcházíme se smutkem v duši, že "spolu končíme", nicméně život jde dál a já ráda uvolním místo pro další spokojenou "Natálku".
Mějte krásné prázdniny a občas si na nás také vzpomeňte.
Andrea Jandáková


 • 9. 2. 2015

Vážená paní ředitelko,

Chtěla bych poděkovat paní učitelce Mgr. Kroupové za vedení projektu: " Svět kolem nás". Toto poděkování píši za všechny maminky, ale hlavně za naše děti, které se tohoto projektu zúčastňují. Pod vedením paní učitelky jsou tyto akce vždy vítaným zpestřením volných víkendů, kdy se vždy těšíme na další a další akce. Tento projekt dává zajímavou, zábavnou, ale hlavně naučnou formou, prostor a možnost našim dětem, jak se rozvíjet v sociální oblasti života, ve které tak často tápou. Nesmíme opomenout poděkovat paní asistence Zahradníkové a Jandlové, které jsou důležitými a ochotnými pomocnicemi při těchto akcích.

Všichni doufáme, že tento projekt nezanikne a bude i nadále pokračovat.

Největší díky patří především paní Mgr. Kroupové za její obětavost, lidskost i jako učitelce. Svou práci dělá srdcem a proto ji naše děti mají rádi a je u nich velmi oblíbená. Přejeme jí hodně sil do další práce s dětmi a doufáme, že bude i nadále pokračovat ve své činnosti.

A za svou osobu, bych chtěla poděkovat paní vychovatelce Soně Kodajkové za její obětavý přístup a péči o děti v družině. Svou práci vykonává s citem a porozuměním. Děti ji zbožňují. Z práce s dětmi je vidět, že ji naplňuje a dělá s láskou. Svou péčí o děti, mě každý den přesvědčuje, že je to osoba na pravém místě. Svou prací dělá pro děti maximum a za to jí patří mé upřímné díky a uznání. Dále mé díky patří paní asistence Irence Hublové.

S pozdravem Zůbková Pavla


 • 9.6.2014

Vážená paní ředitelko,

již na přelomu září a října loňského roku mi bylo jasné, že rozhodnutí přihlásit syna Vašíka do přípravné třídy na Vaší škole bylo správné. Velice si vážím práce paní učitelky Ondrejcsikové, stejně tak i práce paní Barvířové a Kořánové. Již v prvních měsících mne syn překvapoval množstvím básniček, písniček a říkanek. Vidět děti na setkáních s rodiči, jak s nadšením předvádí, co se s paní učitelkou naučili, mi vhánělo slzy do očí. Pro svého syna si přeji, aby i nadále měl štěstí na takové pedagogy jako u Vás. Je znát, že svou práci dělají s láskou. A Vám bych přála dostatečnou podporu zřizovatele, aby jste se i nadále mohli věnovat svým svěřencům tak jako to děláte dosud.

S velkým díkem

Liběna Kolářová 


 • 5. 9. 2013

Chtěla bych moc moc poděkovat za ochotu, práci, trpělivost a velmi obrovský přínos pro mého syna Dominika Petra Poláka, který absolvoval loňský školní rok 2012/2013 v přípravné třídě. Vím, že s ním měly obrovský kus práce. Velký dík, resp. obrovský dík patří vynikajícím učitelkám a příkladovým pedagožkám Daně Ondrejcsikové a Olze Barvířové, kdyby takových to úžasných a skvělých lidiček ve školství bylo více, to by bylo bylo spokojených dětiček! Děkuji i celému pedagogickému sboru a dalším paní učitelkám, které se zasloužily o to, že můj syn byl nadšený a naprosto spokojený a maximálně se mu věnovaly, pí uč. Herta Kořánová, AP Irenka a ostatní. Jste skvělé, úžasné a za vše Vám všem moc děkuji! Velice si toho vážím a pokračujte dál ve své činnosti.

Michaela Poláková, matka.


 • 18. 6. 2012

Poděkovaní ZŠ,MŠ a Praktické Škole

Naše poděkovaní paní třídní učitelce Daně Ondrejcsikové ze školy Svahová.Za její skvěle odváděnou práci s dětmi ve školním roce 2011/12.Ocenili jsme hlavně podporovaní rozvoje samostatnosti u děti,rozvíjení osobnosti s citlivým přístupem k jejich individualitě.Děti docházely do školy s radostí,odnášely si každý den nové poznatky a zážitky.Ve třidě vládla klidná,pohodová a tvořivá atmosféra.Zpestřením pro děti byly různé akce.......Nesmíme opomenout ani práci asistentky Irenky,ke které si dcera vytvořila velmi pěkný vztah.Děkujeme p. učitelkám a p. asistentkám za jejich iniciativu a elán.Prějeme Všem zaměstnancům školy krásnou pohodovou dovolenou a těšíme se na nový školní rok v září s pani ucitelkou Harzerovou.

rodiče Štěrbovi


 • 12. 10. 2010

Dobrý den,

Ráda bych se připojila k ostatním spokojeným rodičům. Trošku záměrně jsem čekala s poděkováním až začne školní rok v opravdové škole.
Musím moc a moc poděkovat paní učitelce Daně Ondrejcsíkové, protože náš roztěkaný a neposedný syn zvládl začátek 1. třídy na jedničku. Je po grafomotorické stránce výborně připraven, uvolňuje si ručičku naučeným postupem, krásně drží tužku, což prý zdaleka není standardem.
Touto cestou tedy děkuji paní učitelce za trpělivost a nadšení pro práci s dětmi a přeji i ostatním rodičům, aby byli tak spokojení jako my,

Dlabačovi


 • září 2010

Dobrý den,

chtěli bychom touto cestou - ačkoliv se zpožděním - poděkovat p. učitelce Ondrejcsikové, u které dcera absolvovala loňský školní rok 2009-2010. Díky úžasnému přístupu paní učitelky k žákům je dcera výborně připravená do první třídy; celý školní rok byla nadmíru spokojená, naučila se spoustu nových básniček, písniček a každý den se do "školičky" hrozně těšila, víkend byl k nevydržení.
Poslední školní den jsme ukončovali se slzičkami. a velice nás mrzí, že školní rok byl tak krátký a stejná báječná paní učitelka s námi není i na základní škole.
Opravdu velmi děkujeme, že jsme i my - rodiče - měli bezstarostný školní rok.
To samé platí i pro družinu a p. vychovatelku Barvířovou. Škoda, že už to nemůžeme vrátit.

manželé Lucovičovi


 • 7. 5. 2009

Vážená paní ředitelko,

srdečně Vás zdravím. Už dlouho se Vám chystám napsat, ale vždy jsem to zatím z nějakých důvodů odložila. V pátek dostaly děti opět hodnocení a dnes jsem byla na netradičních třídních schůzkách a tak jsem se rozhodla, že také konečně napíšu to, co mám na srdci.
Našeho syna jsme k vám do nultého ročníku dali na doporučení dvou mých známých, které měly děti kdysi u Vás také. Moc práci s dětmi chválily a hodnotily toto své rozhodnutí velmi pozitivně.
I já musím napsat, že jsem nadmíru spokojená. Štěpán sice ze začátku do školy nechtěl a dokonce i první měsíc plakal, ale paní učitelka Ondrejcsiková s ním měla úžasnou trpělivost a velmi si ho získala. Dnes do školy chodí rád, co řekne paní učitelka je "svaté", má tam kamarády a co považuji za hlavní, jeho veškeré dovednosti se velmi zlepšily. Toho si všimli i moji příbuzní a známí.
Obdivuji paní učitelku co vše s dětmi zvládne, co vše je naučila a bez obav se těšíme na první třídu, protože víme, že syn je opravdu perfektně připraven. Také si velmi vážím toho, že když jsme paní učitelku pozvali k nám na návštěvu, což si syn velmi přál, že si udělala čas a opravdu přišla. To by každá učitelka neudělala. Pro syna i pro nás to bylo opravdu významné.
Myslím, že vaše nulté ročníky nemají ve Varech konkurenci.
Toto vše se mi potvrdilo ještě i jiným způsobem, a to když jsem nedávno potkala jednu svou známou, která má syna v nultém ročníku v jiné škole. Prohlížela si Štěpánův notýsek, kde paní učitelka každý den zapisuje, co ve škole dělají a také sešit s domácími úkoly a žasla. Vyjádřila se tak, že oni mají také moc hodnou paní učitelku, ale že podle toho co viděla v našich sešitech, děti systematicky nepřipravuje na vstup do první třídy. Že nedělají uvolňovací cviky na procvičení ruky, že nevytleskávají slabiky, neučí se básničky a písničky, neučí se písmena a čísla atd. Prostě základní věci, které děti před vstupem do školy velmi potřebují. Že jen chodí ven a vyrábí různé věci ve výtvarné výchově.
Moc jsem si učitelek nultého ročníku vážila i předtím, ale teď ještě víc, protože vidím, že perfektní práce není ani u učitelů vždy samozřejmostí!
Děkuji Vám za možnost dát syna k Vám do školy a mohu Vám slíbit, že nultý ročník ve Svahovce budu dál doporučovat!

Se srdečným pozdravem
Barbora Holubcová


 • 2. 2. 2009

Vážená paní ředitelko,

touto cestou bych Vám chtěla poděkovat za milé přijetí a za možnost navštívit jednu vyučovací hodinu v nultém ročníku v loňském roce. To nám velmi usnadnilo rozhodování, zda syna dát do přípravky nebo již zahájit povinnou školní docházku.
Velice děkuji paní učitelce Ondrejcsikové za úžasný přístup k dětem v nultém ročníku, kde syna Vojtu naučila během 1. pololetí mnoho básní a písní a velmi mu pomohla zdokonalit se v oblasti grafomotorické a matematické.
Již dnes po 1. pololetí můžu říci, že díky paní učitelce Ondrejcsikové bude Vojtíkův start v 1. třídě ZŠ o to snažší a její profesionalita je mu velkým přínosem v budoucí cestě životem.
Přeji všem rodičům, kteří se rozhodnou pro nultý ročník, aby vždy měli takovou paní učitelku, jako jsme měli my.

S pozdravem Petra Jelínková


 • 15. 1. 2009

Vážená paní ředitelko,

alespoň touto cestou bychom chtěly poděkovat paním učitelkám a vychovatelkám v přípravných ročnících v budově školy ve Svahové ulici a vyjádřit, jak si velmi vážíme a ceníme jejich práce.
Líbily se nám netradiční třídní schůzky, kde děti formou básniček, písniček a říkadel předvedly, co se během tří měsíců naučily. Zaujala nás písemná hodnocení našich dětí ve čtvrtletí, která byla doma předkládána všem příbuzným, a která téměř měla váhu školního vysvědčení. Krásně připravené bylo i Vánoční vystoupení obou přípravných ročníků se závěrečným rozdáváním dárků pro rodiče.
Paní učitelky žáky umí zaujmout, naučí je, mají k nim velmi pěkný přistup a důsledkem je fakt, že naše děti chodí do Vaší školy velmi rády a na výuku se těší.

Ještě jednou veliké díky.

Michaela Holečková
Jana Rožánková
Petra Axamitová


Vážená paní Rejhonová,

shlédli jsme internetové stránky školy. Velmi se nám líbily a určitě budeme jejich prostřednictvím sledovat veškeré dění ve škole.

Přejeme hezký den.

rodiče Mirečka Lilla


Dobrý den,

cítím jako svůj dluh, že jsem si dosud nenašla čas, abych tímto vyjádřila své velké poděkování Vaší škole a především pak paní učitelce Soně Rejhonové.

Přiznám se, že jsme zpočátku měli obavy dát dceru do přípravné třídy Vaší základní školy. Dali jsme však na mnohá doporučení a hned první den se naše obavy díky paní učitelce Rejhonové okamžitě rozplynuly. V dětech si vybudovala důvěru, velmi oceňuji nejen její profesionální přístup, ale hlavně osobní vklad a vstřícnou komunikaci s rodiči, která bohužel není vždy samozřejmá. Přechod do školy bude díky paní učitelce a koncepci přípravného ročníku plynulý a bezproblémový.

Integrace handicapovaných dětí s předškoláky během nácviku na školní besídky byla pro děti skutečně přínosná, jsem přesvědčená že pro obě strany.

I kroužek Aj pro předškoláky pod vedením Mgr. Kamily Bradley byl výjimečný a kvalifikovaně vedený. Troufám si mluvit i za ostatní, že dal dětem chuť dál se angličtině věnovat a zdokonalovat se v ní.

Teď už vím, že budu přípravné ročníky ve Vaší škole všude ráda doporučovat. Děkujeme.

S pozdravem

Zuzana Týnková, matka Jany Přistoupilové


V sobotu 14.4.2007 měli žáci z PTA a jejich rodiče krásný zážitek. Paní učitelka Radmila Hricková zorganizovala pod záštitou Klubu českých turistů výlet za krásami přilehlých lázeňských lesů. Na startu jsme obdrželi mapku a textové instrukce a vyrazili jsme na 10 km pochod. Díky osobní angažovanosti pana asistenta Míry Brunáta byl výlet umožněn i Honzíkovi Pakostovi. Ten by se vzhledem k svému fyzickému handicapu bez silných paží jak Míry, tak jednoho z tatínků, pana Radka Gregora neobešel. Oběma mužům patří tímto velká poklona a dík!
Nejmladší člen výpravy, 4letý Mikulášek Kemr /bratr naší žačky/, zaslouží také uznání, neboť dlouhou trasu si ještě ztěžoval náročnými výkony. Pokořil totiž každou skálu a skalku, kolem které jsme prošli. Páni kluci Daneček Pozazil a Patrik Klán se projevili jako znalci brouků a neúnavní sběrači šišek a v průběhu cesty ještě trénovali hod na cíl. Slečny Jituška Gregorová, Natálka Ševčíková a Karolínka Kemrová se moudře nadbytečně nevyčerpávaly a tak na nich v cíly nebyla znát téměř žádná únava, působily až neuvěřitelně čerstvě. To se nedalo říct o nás dospělých. Cesta totiž byla místy opravdu dost náročná a vyčerpávající. Zvlášť úseky prudkého stoupání těžko přístupným terénem. Ale vzájemná podpora a humor dělaly zázraky. V cíli cesty nám byl odměnou nejen pocit z úžasně strávené soboty, ale i diplomy a domácí preclíky od pořadatelů. Přínosem bezpochyby bylo i to, že jsme mohli sledovat své děti ve školním kolektivu a přesvědčili se, že se v něm cítí dobře a uvolněně.
Poděkování patří jak paní učitelce Hrickové, tak rodičům, za absolvování této akce, ještě jednou panu asistentovi Brunátovi a dětem za vytrvalost, výdrž a pěkné chování.
Všichni se moc těšíme na další společné setkání.

Paní vychovatelka a rodič v jedné osobě Jana Šťovíčková